Powered by Froala Editor

برای هر گروه خونی ای چه چایی مناسب است؟

برای هر گروه خونی ای چه چایی مناسب است؟

اگر می‌خواهید بدانید که چای مناسب برای گروه های خونی چیست این مطلب را دنبال کنید.چای به عنوان یکی از سالمترین نوشیدنی ها شناخته شده است و تاثیر آن بر اساس گروه خونی متغییر است. چایی از جمله نوشیدنی های ترک نشدنی خیلی از ماهاست.

چای مناسب گروه خونی A
افراد با گروه خونی A افرادی عاطفی و تحلیل گر هستند که زیاد در معرض استرس قرار می‌گیرند. برای این افراد ترکیبی از گل یاس، چای سبز،گل همیشه بهار و آویشن فوق العاده خواهد بود. تا هم استرس کمتری داشته باشند و هم آرامش بیشتری بگیرند.

چای مناسب گروه خونی B
افراد با گروه خونی B متابولیسم کم کاری دارند. بیماری های خود ایمنی، چاقی و اضطراب از جمله بیماریهای آنهاست. این افراد لازم است چای سبز تازه بدون هیچ افزوده ای بنوشند تا متابولیسم را افزایش دهند و یا چای ساده سیاه بدون هیچ قندی مصرف کنند.

چای مناسب گروه خونی AB
گروه خونی AB افرادی هستند درونگرا و با بصیرت، به همین دلیل خیلی استرس ندارند. میل جنسی این افراد کمتر است، به همین منظور انواع چای سبز با ترکیب نعناع و پونه، چوب صندل، گزنه برای این افراد مناسب است،آنچه که به شدت توصیه می‌شود ترکیب چای سبز و نعنا است که برای آنها بسیار مفید واقع می‌شود.

چای مناسب گروه خونی O
این افراد باید از مصرف نوشیدن شیر و گلوتن خودداری کنند. حتی اگر هیچ استرسی نداشته باشند اسید معده آنها به شدت در طول زندگی آزارشان می‌دهد. چای سبز سنجا و زنجبیل برای این افراد فوق العاده است، این افراد برای اینکه سیستم گوارشی خود را تقویت کنند همیشه در چایشان زنجبیل داشته باشند.

نکات مهمی که دانستن آنها درباره چای ضروری بوده و مورد سوال بسیاری از افراد است، به صورت خلاصه به شرح زیر است:

۱) مصرف روزانه ۶ قاشق چای خوری چای خشک که معادل حدود ۱۲ لیوان چای است، کاملا بی ضرر است.

۲) زنان باردار در مصرف چای باید تعادل را رعایت کنند. میزان کافئین مصرفی در زنان باردار بهتر است کمتر از ۳۰۰ میلی گرم معادل با ۳ تا ۵ لیوان چای باشد.

۳) زنان شیرده باید توجه کنند مصرف کافئین (چای یا قهوه) بیش از اندازه باعث اختلال در خواب کودکان شیرخوار آنها می شود.

۴) نوشیدن چای به خصوص در حجم زیاد و غلیظ بلافاصله پس از غذا می تواند مانع جذب آهن غذا از طریق روده شود. این موضوع نتیجه ترکیب تانن های چای با املاح فلزی بوده که به صورت ترکیب بزرگ و سنگین و غیرقابل جذب در آمده و دفع می گردند.

۵) چای تازه دم دارای حداکثر میزان کافئین است که در این صورت خاصیت رفع خستگی آن زیاد است ولی هر چه چای کهنه تر می شود، میزان کافئین آن کم می شود. این مساله به این صورت است که در دقایق اول حداکثر میزان کافئین چای در آب جوش حل شده و در مراحل بعدی این کافئین آزاد شده با تانن ها ترکیب می شوند و از دور خارج می شوند بنابراین چای مانده یا کهنه دارای حداقل کافئین است.

۶) چون گیاه چای سیاه و چای سبز یکی است و فقط در تولید آنها تفاوت وجود دارد لذا مواد و خواص این دو نوع چای در بسیاری از موارد مشابه است و فقط در چند مورد با هم تفاوت دارند.

۷) امروزه از چای در تهیه شامپوها (به دلیل داشتن ترکیبات تاننی قابض که باعث سفت شدن پوست سر می شوند) استفاده می کنند. همچنین چای خشک داروی خوبی به عنوان ضداسهال است و می توان برای کنترل بعضی از اسهال ها به مدت ۳ روز و هر روز ۷ تا ۱۰ گرم چای خشک را پودر کرده و مصرف کرد.

۸) رنگ، طعم و بوی چای به مراحل تخمیر و عمل آوردن آن بستگی دارد ولی برای بازاریابی بهتر و رقابت به بعضی چای ها عطر و رنگ مصنوعی اضافه می شود تا ظاهری زیبا و معطر داشته باشند.

۹) اینکه گفته می شود چای برای افرادی که مشکل قلب دارند مضر است، صحیح نیست؛ بلکه این افراد نباید در مصرف چای زیاده روی کنند چون کافئین موجود در چای که جسم اصلی آن است، جسم محرکی است و مصرف بیش از اندازه باعث تحریکات زیادی در این گونه افراد می شود لذا مصرف چای کم رنگ و در حد تعادل برای افراد با مشکلات قلبی ضرری نداشته و حتی ممکن است به آنها کمک کند.

Author

مدیر سایت

نویسنده

مدیریت سایت

(0) نظر

نوشتن یک نظر

لطفا ابتدا وارد پنل کاربری خود شوید

Powered by Froala Editor